Óvodai rajzpályázat

2022.június.09.
Óvodánk gyermekei 21 rajzzal vettek részt az Óvodai rajzpályázat Bolyhossal című tematikus rajzpályázaton.

Óvodánk gyermekei 21 rajzzal vettek részt az Óvodai rajzpályázat Bolyhossal című tematikus rajzpályázaton. Nagy lelkesedéssel készültek a gyermekmunkák a tél végén a középső és a nagycsoportokban. Az óvodapedagógusok irányításával 21 darab pályamű készült különböző technikákkal a meghirdetett versenyre. A lelkesedésünknél csak az öröm volt nagyobb, amikor megtudtuk, hogy Makrai Gréta Cica nagycsoportos óvodásunk alkotása bekerült a 10 legjobb közé. A Tehetsz méh többet! országjáró roadshow csapata május 25-én átadta Gréta Napraforgó rajzával nyert 100 kg bodrogközi termelői bio mézet óvodánknak. Büszkék vagyunk a fődíj nyertesére és minden lébényi alkotó kisgyermekre. Köszönet jár óvodapedagógusainknak is, akik támogatták, felkészítették gyermekeinket a rajzpályázatra. Minden pályázó vihetett haza egy üveg mézet. A nyereményből jutott minden óvodai és bölcsődei csoportnak. A gyerekek kenyéren, teában, gyümölcsre csepegtetve fogyasztják, de tervezik mézes sütemény elkészítését is.

Május elején a Magyar Természettudományi Múzeumban megnyílt Európa legnagyobb beporzó tárlata. A tárlat egyik különlegessége, hogy a bemutatótérhez vezető folyosót egy évig a Tehetsz méh többet! kampány óvodai rajzpályázatára érkezett mintegy 6300 rajz díszíti havi váltásban, amelyeket hat ország 468 településének 707 óvodájából küldtek be.